Kuidas prille õigesti puhastada?

Et sinise valguse prillid püsiksid ilusad ja kriimuvabad, puhasta neid selleks ettenähtud vahenditega.

Prillid on järjest trendikamad! Arvutitöö ja üha tihedama digiekraanide kasutamisega on järjest populaarsemad sinise valguse prillid, mida saab kanda ka siis, kui nägemine on korras. Nullklaasiga arvutiprille võib kanda ka koos kontaktläätsedega ning panna prillid ette ainult ekraanidega töötamise ajaks. Et prillid püsiksid kauem ilusad ja kriimuvabad, tuleb neid õigesti puhastada. 

Puhasta prille prillilapiga

Kuigi seda on vähemalt korra elus teinud ilmselt iga prillikandja, on prillide pühkimine suvalise kuiva riidega (näiteks särgiservaga) üks lihtsamaid viise prilliklaaside rikkumiseks. Piisab ühest karedast kiust või kriipivast osakesest riide ja klaasi vahel ning klaasidele võivadki jääda kriimud. Varu spetsiaalne pehme prillilapp igasse kohta, kus seda vaja võib minna – koju, kontorisse ja käekotti. Nii on õige vahend prillide puhastamiseks alati käepärast.

Hangi prilliklaaside puhastamiseks spetsiaalne vahend

Prilliklaase tuleks puhastada alati niiskelt. Niisutamiseks sobib puhas soe vesi või spetsiaalne neutraalne puhastusvahend. Prille ei tasu pesta kodukeemiaga, kuna erinevad pindaktiivsed ained võivad prilliklaaside katet ja ka prilliraame kahjustada. Prilliklaasidele “hingamisest” nende puhtaks saamiseks enamasti ei piisa. Sobiv puhastusvahend ja pehme mikrokiust lapp aitavad hoida prillid kauem uueväärse ja kriimuvabana. Väldi ringikujulisi liigutusi ning pühi klaase pigem suunaga keskelt väljapoole.

Hoolitse ka prilliraamide eest

Kosmeetikatooted, higi ja muud ained võivad mõjutada prilliraamide, iseäranis plastist raamide välimust. Seega puhasta regulaarselt ka prilliraame. Sellel ajal, kui sa prille ei kanna, hoia neid tugevas prillitoosis. Nii püsivad prillid esiteks puhtamad ning väldid nende tahtmatut kriimustamist ja kahjustamist, mis võib väga kergesti juhtuda, kui prillid on lahtiselt käekotis, pintsakutaskus või töölaua sahtlis.

Aseta prillid õigetpidi lauale 

See pisidetail mängib prillide eluea pikendamisel tähtsamat rolli, kui esialgu võib tunduda. Kui kannad arvuti taga sinise valguse prille, siis veendu, et pausile minnes ei jääks prillid lauale, klaasid alaspidi. Kui soovid hoida oma ilusad prillid võimalikult kaua kriimuvabana, siis aseta need eest ära võtmise järel stabiilsele pinnale või prillitoosi õigetpidi, st. sangad kokkuvolditult allpool.

Hoia prillilapid puhtana

Et mikrokiust prillilapp prille hästi puhastaks, tuleb seda regulaarselt pesta. Kõige parem on seda teha käsitsi ja kindlasti ilma pesuloputusvahendita. Vähemalt korra aastas võiks prillilapid välja vahetada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga